poniedziałek -sobota 07:00 - 15:00 | niedziela - nieczynne

ODBIÓR POJAZDU OD KLIENTA LAWETĄ GRATIS

ODBIÓR POJAZDU OD KLIENTA LAWETĄ GRATIS

Naszym klientom zapewniamy darmowy odbiór pojazdu lawetą w promieniu 50 km. Działamy bardzo szybko! Najczęściej w tym samym dniu jesteśmy w stanie odebrać samochód.

Autozłomowanie Czeladź

Jeśli chcesz szybko i sprawnie sprzedać swoje auto na złom - do punktu który od wielu lat cieszy się zaufaniem klientów - Dobrze trafiłeś! Autozłomowanie Oltomax wystawia wszystkie wymagane dokumenty potrzebne do wyrejestrowania - Zaświadczenie o demontażu pojazdu.

  • Odbiór pojazdu gratis w promieniu 50 km.
  • Szybka wycena
  • Dokładna informacja gdzie się udać z zaświadczeniem i jak wypowiedzieć OC
  • Płatność od ręki
  • Formalności tylko 15 min.

Autozłomowanie – potrzebne dokumenty?

  • dokument poświadczający tożsamość
  • dowód rejestracyjny
  • karta pojazdu jeśli była wydana
  • upoważnienie od współwłaściciela jeśli nie będzie obecny przy złomowaniu

Autozłomowanie Czeladź

Kilka ważnych faktów.

1

Stary samochód a
zbyt duży koszt naprawy

W ostatnich latach coraz szybciej dochodzi do tego, że po drobnych stłuczkach, samochód kwalifikuje się do całkowitej kasacji. Jest to związane z dwoma aspektami, mianowicie po polskich drogach jeździ coraz więcej starych samochodów, a części i koszty naprawy aut stale wzrastają.

2

Posiadasz Aktualny
przegląd techniczny?

Każde auto, które podlega przeglądowi technicznemu powinno mieć sprawne hamulce, zawieszenie, układ kierowniczy, opony, oświetlenie. Średni wiek poddawanych badaniom samochodom to 13 lat. Zaostrzenie przepisów nie jest dobrą informacją dla kierowców, którzy nie chcą się pozbywać swoich starszych samochodów, jednak nie chodzi tu tylko o zgodność w dokumentach samochodu, ale także o bezpieczeństwo kierowców i innych użytkowników dróg. Ponadto, wielu właścicieli aut uważa, że pozbycie się starego samochodu to duży problem, dużo formalności i w dodatku że to kosztowne - nic bardziej mylnego! Każde auto, nawet najstarsze przedstawia jakąś wartość którą dokładnie wylicza firma recyklingowa, a cała procedura trwa 15 minut.

3

Duże uszkodzenia = kasacja pojazdu

Jeżeli samochód jest po stłuczce, a stopień uszkodzeń jest znaczny, trzeba wziąć pod uwagę kasacje pojazdu. Pieniądze wypłacane są od ręki, w połączeniu z kwotą z ubezpieczenia kierowca powinien być zadowolony. Często koszt części do naprawy samochodu nadającego się do kasacji przekracza próg opłacalności całego przedsięwzięcia. Jeżeli pojazd jest bardzo stary lub zniszczony, w grę wchodzi jedynie złomowanie samochodu, warto wtedy zgłosić się do profesjonalnej firmy, która się taką procedurą zajmuje. Przede wszystkim klient będzie posiadał pełną dokumentacje o zezłomowaniu samochodu, formalności związane z oddaniem auta do złomowania również zostaną załatwione.

4

Stacja Demontażu Pojazdu

Jest to zakład prowadzący demontaż i przetwarzanie pojazdów wycofanych z eksploatacji. Przedsiębiorstwa prowadzące recykling pojazdów musza spełniać szereg wymogów związanych z przetwarzaniem odpadów i ochroną środowiska. Takie upoważnione firmy znajdują się w wykazie Marszałka Województwa Śląskiego https://bip.slaskie.pl/dzialalnosc_urzedu/srodowisko/wykaz-przedsiebiorcow-prowadzacych-stacje-demontazu-pojazdow.html