Złomowanie samochodu Siemianowice

Złomowanie samochodu Siemianowice

Stary samochód a zbyt duży koszt naprawy

W ostatnich latach coraz szybciej dochodzi do tego, że po drobnych stłuczkach, samochód kwalifikuje się do całkowitej kasacji. Jest to związane z dwoma aspektami, mianowicie po polskich drogach jeździ coraz więcej starych samochodów, a części i koszty naprawy aut stale wzrastają. Zmiany w dużej mierze są podyktowane postanowieniami resortu transportu, związane z tym że w Polsce po drogach jeździ bardzo dużo starych aut.

 

Posiadasz aktualny przegląd techniczny?

Każde auto, które podlega przeglądowi technicznemu powinno mieć sprawne m.in. hamulce, zawieszenie, układ kierowniczy, opony, oświetlenie. Okazuje się to fikcją , ponieważ tylko 2% pojazdów nie przechodzi przeglądu technicznego. Średni wiek poddawanych badaniom samochodów to 15 lat. Zaostrzenie przepisów nie jest dobrą informacją dla kierowców, którzy nie chcą się pozbywać swoich samochodów, jednak nie chodzi tu tylko o zgodność w dokumentach samochodu, ale także o bezpieczeństwo kierowców. Ponadto, bardzo dużo kierowców uważa, że pozbycie się starego samochodu to ogromny problem, dużo formalności i w dodatku jeżeli będzie konieczne autozłomowanie, to będzie to kosztowne przedsięwzięcie - nic bardziej mylnego!

 

Duże uszkodzenia = kasacja pojazdu

Jeżeli samochód pochodzi ze stłuczki, a stopień jego uszkodzenia kwalifikuje się do kasacji, również nie ma co próbować odratować tego samochodu, lepiej zdecydować się na autozłomowanie, ponieważ będzie to mniejszy koszt. W dodatku za złomowanie samochodów pieniądze wypłacane są od ręki, w połączeniu z kwotą z ubezpieczenia kierowca powinien być zadowolony. Koszt części do naprawy samochodu nadającego się do kasacji, na pewno przekroczyłby próg opłacalności całego przedsięwzięcia.

Jeżeli pojazd jest bardzo stary lub zniszczony i w grę wchodzi jedynie złomowanie samochodów, to warto zgłosić się do profesjonalnej firmy, która się taką procedurą zajmuje. Przede wszystkim klient będzie posiadał wszelką dokumentacją o zezłomowaniu samochodu, formalności związane z oddaniem auta do złomowania również zostaną załatwione. I co więcej, nie będzie to kosztowało ani złotówki, a nawet klient dostanie pieniądze za swój samochód.

 

Recykling najlepszym rozwiązaniem!

W dobie zaostrzenia przepisów dotyczących starszych aut, warto pomyśleć o recyklingu pojazdów które nie nadają się do przemierzania dróg, i tym samym zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu drogowego. Nasza firma bez trudności obsłuży każdego mieszkańca miasta Siemianowice. Wszelkie formalności sa po naszej stronie, a jest to dość istotny atut.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności