Złomowanie samochodu musi przebiegać w zgodzie z prawem - 10.11.2014

Złomowanie samochodu musi przebiegać w zgodzie z prawem

Złomowanie samochodu to czynność skomplikowana, która w przypadku gdy zostanie wykonana w sposób nieprawidłowy, może stanowić zagrożenie nie tylko dla środowiska naturalnego, ale także dla zdrowia i życia ludzi.

 

Prawo a złomowanie samochodu

Właśnie ze względu na owo potencjalne niebezpieczeństwo, czynność złomowania samochodów i działalność stacji demontażu pojazdów (w skrócie SDP) są ściśle określone przez polskie prawo. Złomowanie może być przeprowadzane tylko i wyłącznie przez SDP działające za zgodą właściwych organów administracyjnych.
Podstawą prawną jest ustawa z 20 stycznia 2005 roku – O recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, Warszawa: 2005 (Dz. U. Nr 25, poz. 202).

 

Złomowanie samochodu może być niebezpieczne

Wszystkie obostrzenia nakładane na SDP związane są z zagrożeniami, które mogą płynąć ze złomowania samochodu.


Złomowanie samochodu – przykładowe zagrożenia:

 

Postaw na legalne złomowanie samochodu

Właśnie dlatego tak ważne jest, by samochód wycofany z eksploatacji, w skrócie SWE, trafił do profesjonalnej stacji demontażu pojazdów, która nie tylko działa w sposób legalny, ale również przestrzega wytycznych i przepisów polskiego prawa.

 

Oltomax jest SDP działającą w pełni legalnie i w zgodzie z polskim prawem. Nasza siedziba znajduje się w Czeladzi, ale działamy na terenie całego Śląska. Jeśli Państwa samochód znajduje się w promieniu 70 kilometrów od naszej firmy, odbierzemy go bez żadnych opłat.

 

Wszystkich tych, którzy są z Dąbrowy Górniczej, zapraszamy tutaj: auto złomowanie Dąbrowa Górnicza.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności