Złomowanie samochodu czy sprzedaż? - 15.12.2014

Złomowanie samochodu czy sprzedaż?

Wielu kierowców niestety staje przed takim dylematem – jeżeli samochód osiągnął „sędziwy” wiek, lepiej go sprzedać czy ze złomować? Pierwsza opcja wchodzi w grę tylko wtedy kiedy samochód nadaje się do poruszania po drogach, lub wymaga niewielkiego remontu, w przeciwnym wypadku zostaje już tylko auto złomowanie.

Ale co w sytuacji kiedy ktoś chciałby kupić nasz samochód i go wyremontować?

Fakt, zdarzają się takie przypadki, często wtedy dostaniemy lepszą cenę niż w punkcie złomowania pojazdów. Ale nie zawsze, weź pod uwagę to, że osoba nabywająca pojazd z defektem będzie musiała zainwestować w niego trochę gotówki (a może nawet trochę więcej niż się spodziewa). Inna sytuacja dotyczy samochodów zabytkowych, lub szczególnych rzadkich egzemplarzach. Więc, może zaproponować mniej niż punkt złomowania. Przed podjęciem decyzji zorientuj się w sytuacji cenowej na rynku.

Ostateczny osąd sprzedawanego samochodu należy tylko i wyłącznie do ciebie. Musisz rzetelnie i obiektywnie ocenić swój samochód. Kiedy jesteś przekonany, że może on komuś posłużyć kilka lat, nie wahaj się sprzedaj go. Jednak jeżeli ma dużo wad, wiesz że  źle zachowuje się na drodze – nie ukrywaj tego! Tuta w grę wchodzi zdrowie i życie kierowcy oraz innych uczestników ruchu. Otwarcie mów co jest nie tak, aby unikać późniejszych komplikacji.  Jednak pamiętaj, złomowanie samochodu to czasami najlepszy sposób na pozbycie się samochodu.

Postaw na złomowanie samochodu ze stacja demontażu Oltomax!

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności