Złomowanie samochodów a ekologia - 22.01.2015

Złomowanie samochodów a ekologia

Czy wiesz jak przebiega złomowanie samochodu oraz czym jest jego recykling? Pamiętaj, jeżeli pod Twoim domem stoi samochód, który nie nadaje się do jazdy, nie ryzykuj! Najlepiej oddaj go do punktu złomowania – pieniądze dostaniesz od ręki.

Czym jest złomowanie samochodu?

Każdy samochód, który jest wycofywany z eksploatacji musi być poddany przetworzeniu materiałów z których się składa.  Dzięki temu rozwiązaniu istnieje możliwość powtórnego wykorzystania tych surowców. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ, samochód który został wyłączony z eksploatacji jest ogromnym zagrożeniem dla środowiska naturalnego. W końcu zawiera wiele niebezpiecznych substancji i elementów, takich jak oleje, płyny do chłodnic, akumulatory, zużyte opony, czy też szkło.

Recykling samochodu – co można ponownie wykorzystać?

Szacuje się, że około 85% części pojazdu może zostać ponownie wykorzystane. Nowoczesne technologie sprawiają, że przetwarzanie części jest na wysokim poziomie, dlatego możemy coraz skuteczniej chronić środowisko naturalne. Części, które mogą zostać poddane recyklingowi to:

Jeżeli posiadasz samochód nie nadający się do jady, nie czekaj zgłoś się do stacji demontażu Oltomax!

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności