Złomowanie pojazdu - 21.04.2015

Złomowanie pojazdu

W „życiu” każdego pojazdu nadchodzi taki czas, że nie opłaca się już w niego inwestować tj. naprawiać, remontować, odnawiać. Wtedy nadchodzi moment, aby pomyśleć o godnym odejściu oraz pożegnaniu, niejednokrotnie członka naszej rodziny i pomyśleć o złomowaniu.

Złomowanie samochodu - Od czego zacząć

Rozpocznijmy od poszukiwań profesjonalnej firmy, która zajmuje się złomowaniem i która, przede wszystkim, robi to w pełni legalnie oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. Tego typu informacje możesz uzyskać, na przykład, na stronie Urzędu Marszałkowskiego, gdzie znajdziesz, między innymi, firmę Oltomax. Jeżeli pojazd jest w bardzo złej kondycji co uniemożliwia jego bezpieczny transport wtedy dobrze jest wybrać firmę, która dysponuje własnym transportem. Pozytywnym aspektem rozstania się z naszym ukochanym pojazdem jest także to, że za złomowanie samochodu możemy otrzymać pieniądze, w firmie Oltomax jest to gotówka od ręki, których wysokość jest uzależniona między innymi od rocznika pojazdy czy jego stanu.

Ważne na koniec

Pamiętaj, że za porzucenie samochodu czy też jego nielegalne złomowanie grożą wysokie mandaty. Zlecając złomowanie legalnej firmie otrzymujesz zaświadczenie, które umożliwia Ci wyrejestrowanie pojazdu, a także masz pewność, że pojazd będzie profesjonalnie rozebrany na części oraz zutylizowany dzięki czemu przyczynisz się do ochrony środowiska, a zarazem godnie pożegnasz swój samochód.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności