Zasady złomowania samochodów - 18.11.2014

Zasady złomowania samochodów

Planujesz ze złomować swój stary samochód, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? W artykule przedstawiamy kilka kroków, za którymi należy podążać chcąc legalnie ze złomować auto.

Planujesz ze złomować swój stary samochód, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? W artykule przedstawiamy kilka kroków, za którymi należy podążać chcąc legalnie ze złomować auto.
Samochód w fatalnym stanie, a co za tym idzie, nie nadaje się do jazdy po drogach należy niezwłocznie wyrejestrować.

Oczywiście wyrejestrowanie samochodu należy poprzedzić legalnym złomowaniem, bez tego nie będziemy posiadali niezbędnego kompletu dokumentów, które muszą zostać złożone w wydziale komunikacji.

Przede wszystkim, złomowanie samochodu musi być legalne!

Stacja demontażu Oltomax oferuje autozłomowanie zgodne z wszystkimi przepisami, zachowując dbałość o wszystkie kwestie formalne. Aby samochód mógł być ze złomowany należy zgłosić się do stacji Oltomax z następującymi dokumentami:

Kompletność złomowanego samochodu

Co to oznacza? Samochód musi posiadać przynajmniej 90% masy własnej, zapisanej w dowodzie rejestracyjnym. Za każdy brakujący kilogram przewidywane są symboliczne opłaty.

Czy można zarobić na złomowaniu samochodu?

Każdy samochód jest wyceniany indywidualnie, a gotówkę każdy dostaje od ręki. Stacja oferuje bezpłatne przywiezienie samochodu do punktu, jeżeli miejsce w którym obecnie znajduje się samochód nie jest zlokalizowane dalej niż 70 km. Po zezłomowaniu samochodu stacja dostarcza dokumenty do miejsca zamieszkania właściciela, po czym należy je zanieść do wydziału komunikacji, by samochód mógł zostać legalnie wyrejestrowany. Należy pamiętać, że tablice rejestracyjne również należy dostarczyć do urzędu komunikacji.

Jakie dokumenty otrzymujesz po zezłomowaniu samochodu?

Co z ubezpieczeniem ze złomowanego samochodu?

Po wyrejestrowaniu należy rozwiązać umowę z ubezpieczycielem, tym bardziej że otrzymamy zwrot składki za niewykorzystany okres ochrony.

Zatem zapraszamy do stacji demontażu Oltomax!

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności