Wiesz skąd biorą się Twoje błędy za kierownicą? - 01.04.2015

Wiesz skąd biorą się Twoje błędy za kierownicą?

Wiedziałeś, że Twoje błędy za kierownicą mogą wynikać z tego, że podpatrzyłeś je u swoich rodziców? Tak przynajmniej twierdzą polscy instruktorzy nauki jazdy, którzy zostali przepytani na zlecenie firmy Goodyear. A najważniejsze jest to, że jest to niestety prawda.

Złe nawyki po rodzicach

Aż 63 procent polskich instruktorów uważa, że słabe umiejętności prowadzenia samochodu przez rodziców negatywnie wpływają na młodych kierowców, przez co ich sposób jazdy staje się niebezpieczny. Niektórzy „doświadczeni kierowcy” mają bardzo nonszalanckie podejście do przepisów ruchu drogowego, dlatego aż 91 procent polskich instruktorów jest zdecydowanie za tym , aby rodzice zaczęli dawać swoim dzieciom lepszy przykład, nie tylko pod względem umiejętności prowadzenia samochodu, ale także poprzez bezpieczne i rozsądne zachowywanie się na drodze.

Rodzice powinni pokazywać jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a nie ich ewidentne negowanie podczas prowadzenia samochodu. Niestety częściej spotykamy się z drugą opcją, dlatego odpowiednia edukacja dzieci, młodzieży a także dorosłych jest niezwykle istotnym elementem w systemie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności