Szrot - szansa na zezłomowanie starego samochodu - 26.11.2015

Szrot - szansa na zezłomowanie starego samochodu

Szroty są w Polsce niezwykle popularne - umożliwiają złomowanie starego samochodu, jak również znalezienie części do samochodu, pochodzących z rozbitych jednostek. Korzystając z usług szrotu możemy zgodnie z prawem zezłomować czy sprzedać swój samochód. Szrot z pewnością przysłuży się także właścicielom najpopularniejszych samochodów, poszukujących części. Właściciele szrotów zajmują się bowiem sprzedażą elementów samochodowych. Szroty często reklamują się w sieci - warto poszukać takiego, który posiada wiele pozytywnych opinii dotychczasowych klientów.


Czy szrot umożliwi zezłomować samochód w sposób legalny?

Zdecydowanie tak - szrot nazywany jest również miejscem skupu samochodów. Właściciele szrotów oferują możliwość złomowania samochodów powypadkowych czy starych, nienadających się do prowadzenia i stanowiących zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Kiedy zaistnieje potrzeba zezłomowania konieczne jest dostarczenie samochodu do skupu. Wiele właścicieli szrotów umożliwia bezpłatne wykorzystanie lawety. Podczas podpisywania dokumentów ustalana jest cena, którą skup może zapłacić za samochód. Jeśli nastąpi obopólna zgoda pracownicy szrotu wystawiają odpowiednie zaświadczenia unieważniające dowód rejestracyjny, kartę wozu oraz tablice rejestracyjne. Z tymi dokumentami właściciel musi udać się do wydziału komunikacji i dopełnić obowiązku udowodnienia prawidłowego zezłomowania samochodu. Taki sam obowiązek ciąży na właścicielu skupu. W przypadku chęci sprzedaży po części sprawnego samochodu właściciele szrotów chętnie targują się ze swoimi klientami.


… a może szukasz części do swojego samochodu?

Szrot to miejsce, gdzie znaleźć możemy wszelkie elementy pochodzące z rozbitych samochodów. Właściciel i pracownicy skupów samodzielnie oceniają, które części samochodu mogą zostać wykorzystane w dalszej eksploatacji. Oczywiście ocena ta jest zależna od stopnia zniszczenia samochodu. Najczęściej wykorzystuje się elementy karoserii (zderzaki, maski, drzwi), elementy wyposażenia (deski rozdzielcze, pokrywy schowków, znaczki marek), ale też elementy układu jezdnego (akumulatory, silniki). Szroty stanowią doskonałe miejsce do znalezienia praktycznie nowej części do samochodu, co wpływa na oszczędności w portfelu. Wiele fascynatów motoryzacji korzysta ze szrotów, poszukując unikatowych elementów do rzadkich samochodów.


Szrot – oltomax

Zapraszamy do skorzystania z oferty! Działamy na terenie następujących miast i okolic: Będzin, Bytom, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice, Sosnowiec, Tychy.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności