Skup rozbitych samochodów czy naprawa? Co wybrać? - 05.11.2015

Skup rozbitych samochodów czy naprawa? Co wybrać?

Wypadki drogowe są codziennością na polskich drogach. Ich efektem są nie tylko uszczerbki na zdrowiu, ale i tysiące samochodów wymagających naprawy.


Naprawa a skup rozbitych samochodów

Naprawa powypadkowego samochodu jest niezwykle istotnym tematem - o tym, czy ubezpieczenie pokryje naprawę, decyduje przede wszystkim rzeczoznawca. Są oni zatrudnieni w agencjach ubezpieczeniowych. Nierzadko ich praca polega na opracowaniu niskiego odszkodowania, aby nie obciążyć swojego pracodawcy na wysokie koszty. Efektem takiego działania może być fakt, że poszkodowany nie będzie w stanie samodzielnie naprawić samochodu, gdyż ubezpieczenie nie pokryje naprawy. Działanie firm ubezpieczeniowych może oburzać, jednak faktem jest, ze samo ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe.

Czy niedostateczne odszkodowanie może okazać się dobrym wyjściem? W takiej sytuacji właściciel samochodu może próbować dofinansować naprawę z własnej kieszeni. Taki zabieg jednak nie sprawdza się w praktyce, gdyż koszty naprawy mogą okazać się naprawdę wysokie!

Naprawa samochodu może okazać się także niemożliwa - wielokrotnie uszkodzenia są tak wielkie, że uniemożliwiają naprawę. W takich sytuacjach jedynym wyjściem jest całkowita kasacja samochodu.


Skup rozbitych samochodów

Złomowaniem samochodów zajmują się specjalistyczne firmy, znajdujące się na terenie całego kraju. Złomowanie polega na oddaniu samochodu do zakładu oraz odebraniu dokumentów potwierdzających złomowanie. Wśród dokumentów tych znajdują się: anulowany dowód rejestracyjny oraz tablice rejestracyjne, zaświadczenie o przyjęciu samochodu do demontażu. Po otrzymaniu wszelkich dokumentów samochód transportowany jest do miejsca, gdzie przy pomocy specjalistycznych maszyn jest on złomowany.


Skup rozbitych aut Oltomax

Zapraszamy do skorzystania z oferty! Działamy na terenie następujących miast i okolic: Będzin, Bytom, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice, Sosnowiec, Tychy.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności