Naprawa, sprzedaż, kasacja samochodów - co najlepsze po wypadku? - 09.11.2015

Naprawa, sprzedaż, kasacja samochodów - co najlepsze po wypadku?

Wypadki samochodowe to codzienność na polskich drogach. Ich efektem są najczęściej rozbite samochody, które poza zmartwieniem stają się poważnym kłopotem dla ich właścicieli. Samochody powypadkowe mogą okazać się niesprawne i nienadające się do dalszej jazdy. Wielokrotnie jednak wady powstające w wypadku mogą być niewidoczne, przez co kierowcy nie zdają sobie sprawy, że poruszają się przy pomocy niesprawnych maszyn! Jak poradzić sobie z tym zagadnieniem?


Naprawy powypadkowe - kiedy są korzystne?

Decydując się na naprawę samochodu powypadkowego wszyscy chcemy skorzystać z opłacanego co roku ubezpieczenia. Jednak to pracownik ubezpieczalni samodzielnie ocenia, na jaką kwotę wycenia uszkodzenia samochodu. Niestety, często zdarza się, że kwota zaproponowana przez ubezpieczalnię nie pokrywa całości napraw. W związku z tym właściciele samochodów dokładają do naprawy np. do prac blacharskich czy lakierniczych. Naprawy powypadkowe mają sens, kiedy tylko niewielka część samochodu zostaje uszkodzona, a naprawa wymaga “klepania”, czyli niewielkich napraw blacharskich i lakierniczych. W przypadku dużych zniszczeń to właściciel musi podjąć decyzję, czy ma możliwość naprawiania samochodu dokładając z własnej kieszeni.


Sprzedaż samochodu powypadkowego

W Polsce kwitnie proceder sprzedaży samochodów powypadkowych. Zazwyczaj nieuczciwi sprzedawcy pragną odsprzedać samochody z wierzchu naprawione, posiadające jednak wady całkowicie uniemożliwiające prowadzenie pojazdu. Najczęściej są to wady związane z naruszeniem przedniej lub tylnej osi samochodu, zniszczenia związane z silnikiem czy jego elementami. Samochody takie są najczęściej sprzedawane za pośrednictwem sieci, gdzie kupujący rzadko mają możliwość obejrzenia samochodu z bliska. Samochody takie są poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia użytkowników drogi.


Kasacja samochodów - rozwiązanie ostateczne

Dla samochodów, w których przypadku nie może być mowy o naprawach, zalecane są kasacje. Kasacja samochodów odbywa się w firmach specjalizujących się w tego rodzaju usługach. Właściciel samochodu oddając wóz przeznaczony do kasacji otrzymuje tym samym unieważniony dowód rejestracyjny, tablice rejestracyjne oraz także kartę wozu (o ile jest). Kasacja samochodu ma za zadanie całkowite zniszczenie samochodu oraz oddanie konkretnych materiałów na złomowisko.


Kasacja samochodów Oltomax

Zapraszamy do skorzystania z oferty! Działamy na terenie następujących miast i okolic: Będzin, Bytom, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice, Sosnowiec, Tychy.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności