Najczęstsze przyczyny wypadków samochodowych cz. 2 - 26.11.2014

Najczęstsze przyczyny wypadków samochodowych cz. 2

Kilka istotnych błędów popełnianych przez kierowców, które mogą zaważyć na zdrowiu a nawet życiu kierowcy, oraz innych uczestników ruchu.

Brak świadomości jak łatwo o wypadek drogowy też jest pośrednią przyczyną – do kierowców nie docierają statystyki, ignorują je, nie wyciągają wniosków. Właściwie są przekonani, że wszystko ich nie dotyczy, są w końcu ponad to.

„Przepisy są po to by je łamać” – ile razy słyszałeś takie stwierdzenie? Lekceważenie przepisów nie jest dobrym sposobem na bezpieczne przemieszczanie się z punktu A do punktu B. W końcu kodeks drogowy powstał po to by na drogach było bezpiecznie. A osoby które łamią przepisy, wywołują agresję innych uczestników drogi i tak koło się zamyka. Jednak warto podporządkować się przepisom ruchu drogowego, nie sądzisz?

Zdarza Ci się jeździć bez kierunkowskazów? A wiesz, że to jest bardzo niebezpieczne? Inni uczestnicy ruchu drogowego nie mają daru jasnowidzenia, nie będą w stanie przewidzieć twoich manewrów. Wyprzedzając, zmieniając pas ruchu, zjeżdżając na boczną drogę pamiętaj, aby zasygnalizować to innym kierowcom.  

Ostatnie na naszej liście jest niedozwolone zawracanie. Niestety, niektórzy kierowcy zupełnie nie zawracają sobie głowy tym co dzieje się na drodze, a jednak kodeks zabrania zawracania w miejscach, które mogą utrudnić ruch innym pojazdom. Wystarczy wyzbyć się egoizmu i uruchomić myślenie.

Warto puścić nogę z gazu, podporządkować się przepisom i zacząć szanować innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale także zdrowie, a nawet życie.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności