Na czym polega skup aut powypadkowych? - 15.07.2015

Na czym polega skup aut powypadkowych?

Spora część samochodów jeżdżących po Polskich drogach to pojazdy powypadkowe, których stan techniczny w znacznym stopniu odbiega od idealnego. Po poważnej kolizji lub wypadku właściciel stawia sobie najczęściej pytanie - co zrobić z takim autem. Jedną z możliwości jest skorzystanie z usługi jaką oferuje skup aut powypadkowych.

Naprawiać czy postawić na skup aut powypadkowych?

Naprawa auta powypadkowego jest bardzo kosztowna, a ubezpieczyciele często zaniżają wycenę uszkodzeń. Stawia to właścicieli takich pojazdów przed dylematem: naprawa "po kosztach" czy kasacja? Kierowcy najczęściej wybierają tą pierwszą opcję, jednak jakość takich usług jest dosyć niska. 

Jednak nie każdy właściciel pojazdu po poważnej kolizji lub wypadku, może pozwolić sobie na jego naprawę. W niektórych przypadkach odnowa takiego samochodu jest zupełnie nieopłacalna, wtedy najlepszym wyborem jest skup aut powypadkowych, który odkupi takie auto. 

Właściciel może odzyskać równowartość samochodu przed wypadkiem, dzięki oddaniu pojazdu do stacji demontażu oraz wypłacie odszkodowania z tytułu szkody całkowitej. Warto w takiej sytuacji ubiegać się również o zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

Czym jest skup aut powypadkowych?

Skup aut powypadkowych pozwala na pozbycie się auta nie nadającego się do dalszego użytku i naprawy oraz późniejsze jego wyrejestrowanie. Po oddaniu samochodu otrzymamy:

 

Jeśli nie wiesz co zrobić z wrakiem, postaw na skup aut powypadkowych oferowany przez stację demontażu Oltomax. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Działamy na terenie następujących miast i okolic: Będzin, Bytom, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice, Sosnowiec, Tychy.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności