Na czym polega kasacja samochodów? - 21.07.2015

Na czym polega kasacja samochodów?

Kasacja wraz z odsprzedażą, jest jedyną metodą na pozbycie się auta nienadającego się do jazdy po drodze. Postanowiliśmy podpowiedzieć co zrobić w sytuacji, gdy chcemy rozstać się z naszym samochodem.

Kasacja samochodów jest legalną metodą na pozbycie się pojazdu

Obecnie po wyrejestrowaniu auta nie możemy go postawić w ogródku. Pojazd, który nie będzie nam dłużej potrzebny należy poddać recyklingowi. Polega on na odzyskaniu z pojazdu wszystkich części oraz podzespołów, które nadają się do zamontowania w innych pojazdach lub do powtórnego przetworzenia. Pamiętaj, że kasacja samochodów jest jedną z dwóch legalnych metod na pozbycie się auta.

Kasacja samochodu a cena - gdzie się udać?


Recykling i kasacja samochodów odbywają się w specjalnych stacjach demontażu pojazdów. Jest to darmowa usługa, jednak należy spełnić pewne warunki. Auto, które przywieziemy musi być kompletne, a jego waga powinna wynosić tyle, ile wynika z dowodu rejestracyjnego. Jeśli waga jest niższa niż 90% wartości widniejącej w dokumentach, za każdy brakujący kilogram możemy zapłacić nawet do 10 zł.

Po oddaniu auta do recyklingu, unieważnione zostaną: dowód rejestracyjny, karta pojazdu oraz tablice rejestracyjne. Po tych zabiegach dostaniemy dokument potwierdzający kasację samochodu. Dzięki niemu, możemy udać się do wydziału komunikacji, w celu wyrejestrowania auta.

Dlaczego kasacja samochodów jest tak istotna?


Kasacja samochodów i jej cena jest ważna, ponieważ auto wycofane z użytku, stanowi zagrożenie dla środowiska. Dlatego warto oddać zużyty samochód do recyklingu, a do tego można zarobić.

Stancja demontażu Oltomax


Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Działamy na terenie następujących miast i okolic: Będzin, Bytom, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice, Sosnowiec, Tychy.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności