Legalne złomowanie pojazdów krok po kroku! - 17.11.2015

Legalne złomowanie pojazdów krok po kroku!

Stary czy niesprawny samochód to problem dla jego posiadacza. Polskie prawo, dostosowując się do norm unijnych, coraz bardziej szczegółowo przyglądają się samochodom nie spełniającym norm bezpieczeństwa czy spalin. Tego rodzaju pojazdy stanowią zagrożenie nie tylko dla właścicieli, ale i innych użytkowników drogi. Niezwykle ważne jest także, że zanieczyszczają one nasze środowisko naturalne. Decyzja o złomowaniu wydaje się więc być najrozsądniejsza.


Jak załatwić legalne złomowanie pojazdów?

Pierwszy krokiem jest kontakt z firmą złomującą. Warto podpytać znajomych, czy korzystali z usług takich przedsiębiorstw i wybrać to, które wzbudza największe zaufanie. Kolejnym krokiem jest ustalenie, czy samochód można dotransportować do miejsca złomowania samodzielnie, czy też konieczna jest laweta. PO oddaniu samochodu do demontażu kierowca otrzymuje zwrot unieważnionego dowodu rejestracyjnego, unieważnione tablice rejestracyjne oraz zaświadczenie o oddaniu samochodu do stacji demontującej. Od tego dnia, w ciągu 7 dni, firma złomująca zobowiązana jest do wysłania potwierdzenia kasacji do Wydziału Komunikacji w którym samochód był zarejestrowany. To samo musi zrobić właściciel odnosząc zaświadczenie, tablice i dowód rejestracyjnych do wspomnianego Wydziału. Ostatnim krokiem jest wypowiedzenie umowy OC. Cały proces nie trwa więcej niż kilka dni, warto jednak zaplanować działania w taki sposób, aby nie kolidowały z codziennymi obowiązkami, np. pracą. Na szczęście wiele punktów złomowania jest otwartych do godziny 18.

Legalne złomowanie pojazdów w świetle prawa

Polskie prawo wymaga na właścicielach pojazdów złomowanie ich w wyznaczonych do tego miejscach. Wiele firm posiada niezbędne zezwolenie Wojewody danego regionu na prowadzenie tego typu działalności. Na właścicielu ciąży obowiązek utylizacji samochodu, który nie spełnia wymogów prawa drogowego.

W firmie Oltomax oferujemy legalne złomowanie pojazdów, zgodnie z przepisami Wojewody Śląskiego. Nasi klienci mogą liczyć na szeroką pomoc także w przypadku, kiedy samochód trzeba odholować- dysponujemy profesjonalną lawetą. Każdy z naszych klientów może liczyć także na gotówkę od ręki oraz odpowiednie zaświadczenia o recyklingu pojazdu. W naszym skupie oferujemy także możliwość kupna części używanych do najpopularniejszych samochodów.


Legalne złomowanie samochodów z Oltomax

Zapraszamy do skorzystania z oferty! Działamy na terenie następujących miast i okolic: Będzin, Bytom, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice, Sosnowiec, Tychy.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności