Legalne złomowanie pojazdów - 14.07.2015

Legalne złomowanie pojazdów

Zapewne pierwszą rzeczą o jakiej pomyślisz kiedy postanowisz pozbyć się samochodu niezdolnego do użytkowania, będzie: ile można dostać za auto oddane do kasacji? A czy wiesz o tym, że legalne złomowanie pojazdów jest bardzo istotne?

Dlaczego legalne złomowanie pojazdów jest ważne?


Legalne złomowanie pojazdów w autoryzowanym punkcie jest istotne, ponieważ dzięki postępowaniu w zgodzie z prawem unikniemy wysokiej grzywny.

Obowiązki stacji demontażu - legalne złomowanie pojazdów

Legalne złomowanie pojazdów pozwala na pozbycie się zbędnego samochodu zgodnie z przepisami. Jeśli przedstawimy odpowiednie dokumenty, każda stacja demontażu i złomowania ma obowiązek przyjąć auto przeznaczone do kasacji. Warsztat, który przyjmie od nas pojazd nie dopuszczony do rejestracji, musi unieważnić dokumenty rejestracji pojazdu, wraz z tablicami rejestracyjnymi. Dodatkowo obowiązkiem takiej stacji jest wydanie oświadczenia, że samochód został przyjęty do demontażu lub kasacji. Potwierdzi ono unieważnienie wcześniej wspomnianych papierów.

Nasze obowiązki podczas demontażu lub kasacji samochodu

Jeśli interesuje nas legalne złomowanie pojazdów, to przed oddaniem samochodu do demontażu lub kasacji musimy przygotować następujące dokumenty:


Dodatkowo po całej procedurze musimy zgłosić fakt demontażu lub kasacji pojazdu do wydziału komunikacji w celu jego wyrejestrowania.

Stacja demontażu Oltomax

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Działamy na terenie następujących miast i okolic: Będzin, Bytom, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice, Sosnowiec, Tychy.


Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności