Kapryśna pogoda, a jazda samochodem - 24.06.2015

Kapryśna pogoda, a jazda samochodem

Na jakie zagrożenia jesteśmy narażeni podczas jazdy samochodem po rozgrzanym asfalcie? Jak postępować, jeśli na trasie zaskoczy nas burza lub grad? Jak przygotować się na podróż w zmiennych, letnich warunkach? W artykule odpowiemy na wszystkie te pytania.Zachowaj rozwagę podczas jazdy w trakcie burzy

W czasie burzy należy zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość oraz styl jazdy do warunków panujących na drodze. Przed każdą trasą powinno się skontrolować stan wycieraczek, które odpowiadają za odprowadzanie wody, oraz opon odpowiedzialnych za przyczepność również na mokrej nawierzchni.

Powinno się unikać jazdy po zalanych drogach, ponieważ pod taflą wody mogą być ukryte uszkodzenia nawierzchni lub niebezpieczne przeszkody. Jeśli nie ma możliwości ominięcia kałuży, wtedy należy przejechać przez nią bardzo wolno.

 

W czasie burzy pozostań w samochodzie

Jeśli postanowimy przeczekać burzę, wtedy nie wysiadajmy z samochodu, ponieważ we wnętrzu samochodu nie zostaniemy porażeni prądem. 

 

Jak zabezpieczyć samochód przed gradem?

Warto przeczekać gradobicie, zatrzymując samochód w miejscu nie stwarzającym zagrożenia dla innych kierowców. Bryły lodu mogą nie tylko utrudnić jazdę, ale również zniszczyć auto. Zwykle w zabezpieczeniu pojazdu może pomóc zwykły koc, którym należy zasłonić newralgiczne miejsca takie jak przednia szyba, przeszklony dach lub szyberdach.

 

Rozgrzany asfalt 

Temperatura powietrza i nawierzchni przekraczająca 35 stopni Celsjuszastanowią niekorzystne warunki dla ogumienia. Wydłuża się wtedy droga hamowania, a zmniejsza przyczepność. Jazda po gorącym asfalcie grozi poślizgiem. 

Zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie stylu jazdy do panującej sytuacji zwiększy bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów w kapryśnych, letnich warunkach.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty stacji demontażu Oltomax – Złomowanie samochodu Bytom

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności