Jazda w korku – zasady - 09.04.2015

Jazda w korku – zasady

Zazwyczaj gdy utkniemy w korku, tracimy cierpliwość, co za sobą pociąga nerwy i ogromną złość na to co dzieje się wokół. A jak wiadomo, nerwy są najgorszym doradcą, dlatego postanowiliśmy przytoczyć zasady, dotyczące tego, jak należy zachowywać się w korku.

Patrz w lusterka

Myślisz, że jeżeli w korku poruszasz się wolno to nie musisz zachować szczególnej ostrożności? Nic bardziej mylnego. Koniecznie trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania, ponieważ wrażenie że nic takiego się nie dzieje może być złudne. Należy obserwować czy nikt nie zmienia pasa, czy też nie nadjeżdża motocykl.

Odstęp do podstawa

Jeżdżenie na tzw. „zderzaku” to nie za dobre rozwiązanie. Przede wszystkim, mamy krótką drogę hamowania, co może łatwo spowodować kolizję. Kolejnym argumentem jest blokowanie drogi służbom ratunkowym. Należy pamiętać, aby zawsze zostawić sobie tyle miejsca, żeby spokojnie zjechać na pobocze robiąc przestrzeń dla karetki pogotowia i policji.

Jedź spokojnie

Nie prowadź samochodu nerwowo i gwałtownie, musisz dać szansę innym kierowcom na reakcję, zwłaszcza gdy robisz to bez ostrzeżenia. Zawsze miej na uwadze to, że poziom koncentracji mocno spada w trakcie stania w korku i kierowcy nie zawsze reagują wystarczająco szybko na to, co dzieje się wokół.

Bez stresu

Stres i nerwy jeszcze nigdy nikomu nie pomogły, dlatego najlepiej odpuścić. Korek przez zdenerwowanie wcale się nie rozluźni, a my psujemy tylko swoje zdrowie. Ponadto, jest to pierwszy krok do nierozsądnego zachowania. Weź głęboki wdech, oceń na spokojnie sytuację i pogódź się z małą stratą czasu.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności