Jak zapobiegać włamaniom do samochodów? - 08.01.2015

Jak zapobiegać włamaniom do samochodów?

Istnieją stereotypy o markach samochodów, do których złodzieje najczęściej się włamują. Faktycznie, istnieją marki i modele które są na celowniku, jednak w rzeczywistości nie ma na to reguły. Jeżeli chcesz ustrzec się złodzieja, przeczytaj ten artykuł.

Przede wszystkim, nie zostawiaj w samochodzie dokumentów, grozi to odmową wypłaty ubezpieczenia. Wszystkie wartościowe rzeczy, także nie powinny znajdować się w samochodzie. Oczywiście o torbach nie musimy wspominać – nawet jak są puste to złodziej przekona się o tym dopiero po wybiciu szyby.  

Dodatkowe zabezpieczenia

Warto zainstalować zabezpieczenie elektroniczne np. immobilajzer z funkcją antynapadową. Do niego należałoby zamontować autoalarm, który współpracuje z immobilajzerem. Samochody z takim systemem zwyczajnie trudniej ukraść. Ale pamiętaj, by montaż wykonywać w zakładach wysokiego zaufania.

Co z kluczykami?

Wiadomo, że celem złodzieja są kluczyki. Możesz go przechytrzyć! Warto jest dorobić kluczyk, który nie będzie pasował do stacyjki. Przyczepiony do pilota może zmylić złodzieja. W innej kieszeni noś właściwy klucz. Do tego kod z immobilajzera i ryzyko kradzieży znacznie spada.

Kradzież podczas jazdy jest możliwa!

Podczas jazdy, zamknij wszystkie drzwi. Wiele razy słyszało się, że dochodziło do kradzieży na światłach.  A jeżeli zauważysz, że jeden samochód ciągnie się za tobą przez dłuższą drogę, również zachowaj ostrożność – złodzieje lubią badać teren, czekając na najlepszy moment w którym mogą dokonać kradzieży.

Niestety, zdarzały się także przypadki odurzenia kierowcy poprzez wrzucenie środka chemicznego przez otwartą szybę. Takie środki powodują złe samopoczucie, wymioty, bóle głowy. Kiedy kierowca zatrzymuje samochód, dochodzi do napaści.

Nie można oczywiście popaść w paranoje, ale warto zainwestować w dodatkowe zabezpieczenia, które nie tylko uchronią samochód, ale niekiedy także nasze zdrowie.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności