Jak zadbać o lakier samochodu latem? - 21.05.2015

Jak zadbać o lakier samochodu latem?

Samochód narażony jest na działanie szkodliwych czynników przez cały rok. Każdy kierowca wie jak negatywnie na stan lakieru wpływają mróz i deszcz, ale niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że dbanie o jego stan jest ważne również latem.


Szkodliwe działanie promieni słonecznych

Promienie ultrafioletowe emitowane przez słońce powodują, że lakier blednie i matowieje podobnie jak bluzka czy gazeta pozostawione na zewnątrz w słoneczny dzień.

Negatywny wpływ ptasich odchodów

Badania udowodniły, że ptasie odchody bezpowrotnie niszczą lakier, a spowodowane jest to w głównej mierze zmianami temperatury, które w lecie są największe. W dzień lakier nagrzewa się, mięknie oraz rozszerza. Odchody ptaków, które trafiają na jego powierzchnię schną , twardnieją i mocno do niej przyklejają się. Powoduje to, że w nocy lakier twardnieje nierównomiernie przez co powoduje mikrouszkodzenia, których nie można dostrzec gołym okiem, ale działanie warunków atmosferycznych sprawia, że nie chroni znajdującego się pod nim metalu.

Jak zabezpieczyć lakier samochodowy?

Nie jest to skomplikowane zajęcie. Należy głównie pamiętać o tym, że samochód należy regularnie myć i woskować.

Wosk działa podobnie jak tarcza, która odbija promienie słoneczne, aby nie zdążyły przeniknąć warstwy farby i osłabić pigment. Ułatwia usuwanie wody, dzięki czemu samochód dłużej pozostanie czysty, a bród nie przylepi się tak łatwo do lakieru. Woskować samochód powinniśmy raz na 2-4 tygodni, dzięki czemu zabezpieczymy karoserię oraz nadamy jej połysk.

Zapraszamy do skorzystania z oferty stacji demontażu Oltomax - złomowanie samochodu Bytom

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności