Jak upał może utrudniać prowadzenie samochodu - 14.05.2015

Jak upał może utrudniać prowadzenie samochodu

Zdecydowanie mniej słyszy się o utrudnieniach w czasie jazdy spowodowanych ostrym słońcem niż o trudnych warunkach prowadzenia pojazdu w zimie czy podczas deszczu.

Okulary przeciwsłoneczne to podstawa

Ryzyko zostania oślepionym i utrudnienie obserwacji na drodze to nie jedyne wady ostrego słońca, które sprawia również, że nasze oczy szybciej się męczą. Z tego powodu powinniśmy jeździć z opuszczoną osłoną przeciwsłoneczną oraz w założonych okularach przeciwsłonecznych. Ochronimy w ten sposób nasze oczy przed promieniowaniem oraz zmniejszymy prawdopodobieństwo oślepienia, przez jakiś świetlny refleks.

Wysokie temperatury obniżają naszą koncentrację

Jeśli wnętrze naszego samochodu bardzo mocno się nagrzało, wtedy zanim wsiądziemy do takiego pojazdu powinniśmy go w miarę możliwości przewietrzyć. Gdy będziemy długo przebywać w nagrzanym aucie, znacząco obniżymy naszą koncentrację co w łatwy sposób może doprowadzić do wypadku. Wysokie temperatury mogą na nas działać drażniąco, dlatego powinniśmy robić częste przerwy na odpoczynek oraz zawsze mieć dostęp do wody.

Klimatyzacja może obniżyć naszą odporność

Gwałtowne skoki temperatury negatywnie odbiją się na naszym zdrowiu, podobnie jak zostanie przewianym przy mocno opuszczonych szybach. Powinniśmy uważać z mocą klimatyzacji.

Uważaj na dzieci oraz zwierzęta

Nigdy pod żadnym pozorem nie zostawiaj dziecka czy zwierząt zamkniętych w samochodzie nawet na krótką chwilę. Pojazd bardzo szybko się nagrzewa co może przynieść tragiczny skutki.

Dodatkowo mamy pełne prawo i obowiązek zareagować w upalny dzień jeśli zobaczymy dziecko lub zwierzę zamknięte w samochodzie. Powinniśmy wtedy wybić szybę i wezwać odpowiednie służby.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności