Jak poradzić sobie z parującymi szybami w samochodzie? - 24.06.2015

Jak poradzić sobie z parującymi szybami w samochodzie?

Jedną z najczęstszych przyczyn gromadzenia się wilgoci, a w efekcie parowania szyb w samochodzie, są spore wahania wahania temperatury oraz częste opady deszczu lub śniegu. Jak wykluczyć ten problem, albo chociaż w znaczący sposób go zniwelować?


Specjalne środki ochronne


Po dokładnym umyciu szyby, można zastosować specjalny środek chemiczny, który zostawi na jej powierzchni, specjalną powłokę ochronną. Zapobiegnie to osadzaniu się pary. 

Inną grupą produktów są środki, służące do zabezpieczenia tapicerki samochodu przed wilgocią. Należy pamiętać, że zanim zastosujemy taki specyfik, musimy pozbyć się wilgoci, która jest już obecna. Najpierw należy przewietrzyć pojazd, a następnie bardzo dokładnie odkurzyć wnętrze.


Pochłaniacze wilgoci


Na rynku dostępne są specjalne pochłaniacze wilgoci, które będą systematycznie usuwać jej nadmiar z wnętrza samochodu.


Domowe sposoby


Jednym z domowych sposobów, jest wstawienie do samochodu pojemnika z solą, która dzięki właściwością higroskopijnym, wchłonie nadmiar wilgoci oraz nieprzyjemne zapachy.


Sprawdź stan uszczelek


Wilgoć może wniknąć do wnętrza samochodu przez zużyte lub uszkodzone uszczelki, które należy wymienić na nowe.


Zmień dywaniki


W zimie warto wymienić welurowe dywaniki na gumowe, z których w łatwy sposób można pozbyć się nagromadzonej wody.


Używaj klimatyzacji również w zimie


Parowaniu szyb sprzyja zła cyrkulacja powietrza. Z klimatyzacji powinno się korzystać również w zimie, ponieważ osusza ona powietrze. 


Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty stacji demontażu Oltomax – Auto złomowanie Katowice 

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności