Jak ochronić się przed nieproszonymi gośćmi w samochodzie? - 08.07.2015

Jak ochronić się przed nieproszonymi gośćmi w  samochodzie?

Każdy kierowca liczy się z możliwością uszkodzenia go przez innych uczestników ruchu. Istnieją jednak przypadki w których sprawca może nas totalnie zaskoczyć.

Nieskuteczny alarm

Pamiętamy o zabezpieczeniu wnętrza samochodu, przed dostępem dla osób trzecich i włączeniu autoalarmu, który powinien odstraszyć i powiadomić otoczenie o próbie włamania. Niestety, jak się okazuje, ten sposób nie podziała na wszystkich intruzów, o czym możemy przekonać się po nieudanej próbie uruchomienia silnika.

Zniszczenia pod maską

Najczęściej jeśli nasz silnik nie chce odpalić, wtedy zaglądamy pod maskę. I już na pierwszy rzut oka możemy ocenić, że ktoś dokonał tam zniszczeń.

Niestety, komorę silnikową upodobały sobie różne gryzonie. W zimie przyciąga je ciepło, a latem potrafią uwić sobie w niej legowisko. Zwierzęta te często gryzą elementy okablowania. Najczęściej jest to zew natury, którego ciekawość zaspokajana jest zębami tych stworzeń.

Ich ofiarami zostają najczęściej przewody zapłonowe lub elektryczne, bez których trudno jest uruchomić silnik samochodu.

Ryzyko wdychania bakterii i grzybów

Zwierzęta te zostawiają po sobie ślady organiczne, które są doskonałą bazą do rozwoju bakterii i grzybów. Jeśli przedostaną się one do układu wentylacji, wtedy będziemy je wdychać podczas jazdy samochodem.

Jak sobie poradzić z nieproszonymi gośćmi?

Producenci chemii samochodowej oferują specjalne odstraszacze, którymi wystarczy spryskać elementy silnika. Cena takich specyfików nie przekracza kilkunastu złotych, co stanowi ułamek kwoty jaką będzie trzeba wydać na przywrócenie sprawności auta.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej stacji demontażu Oltomax – Auto złomowanie Katowice.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności