Jak bezpiecznie jechać na wycieczkę samochodem? - 18.06.2015

Jak bezpiecznie jechać na wycieczkę samochodem?

Wycieczki samochodowe, czy piknik na łonie natury, to dla wielu osób świetny sposób na spędzenie wolnego czasu wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Podpowiadamy, więc co warto zabrać i jak bezpiecznie dojechać na miejsce.

 

Bezpieczny dojazd

Pierwsze, o co należy zadbać to prawidłowy stan techniczny samochodu, należy sprawdzić sprawność układu hamulcowego, opon, wycieraczek oraz zweryfikować poziom wszystkich płynów eksploatacyjnych. Zaniedbane auto może nas kosztować grzywnę i punkty karne.

 

Prawidłowy przewóz bagażu

Źle zamocowany bagaż w kufrze auta, w trakcie gwałtownego hamowania może przyczynić się do poważnych obrażeń jadących w pojeździe osób. Rozsądny kierowca nie powinien przewozić pakunków w bagażniku, jeśli nie jest on zabezpieczony specjalną siatką. W przypadku, gdy bagaż nie mieści się wewnątrz samochodu, warto zaopatrzyć się w zewnętrzny bagażnik dachowy, albo prostszy w budowie kosz dachowy.

 

Transport rowerów

Gdy pragniemy zwiększyć atrakcyjność naszego wyjazdu, możemy zabrać ze sobą rowery, które pomogą eksplorować niedostępne dla samochodu tereny. Jednoślady można zamontować zarówno na dachu, wykorzystując w tym celu relingi dachowe oraz w tylnej części samochodu na specjalnych bagażnikach tylnych lub ściennych.

 

Akcesoria

Wybierając się na wycieczkę warto pamiętać o rzeczach, które mają niebagatelny wpływ na komfort wypoczynku oraz bezpieczeństwo. Nieocenionym urządzeniem jest lodówka turystyczna, która zapewni świeżość produktom spożywczym i pomoże schłodzić napoje. Przydać  się mogą rzeczy takie jak: apteczka, zestaw kluczy, w tym klucze do kół, lewarek, latarka i pompka powietrza. 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty stacji demontażu Oltomax – Auto złomowanie Katowice

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności