Gdzie zabroniony jest postój pojazdu? - 02.07.2015

Gdzie zabroniony jest postój pojazdu?

Postój to unieruchomienie pojazdu, które trwa dłużej niż 1 minutę i nie wynika przy tym z warunków lub przepisów ruchu drogowego. Do obowiązków kierującego należy upewnienie się, że w czasie postoju, pojazd nie zostanie uruchomiony przez osobę niepowołaną.


Postój pojazdu nie jest możliwy:

 


Postój na autostradzie lub drodze ekspresowej


Oprócz wyznaczonych do tego specjalnych miejsc, na całej trasie obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju. Zakaz ten jednak nie dotyczy zatrzymania lub postoju wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego.

Jeśli unieruchomienie wystąpiło z przyczyn technicznych, wtedy kierujący pojazdem jest zobowiązany do usunięcia pojazdu z jezdni oraz ostrzeżenia innych uczestników ruchu. 


Pozostawiony samochód 


Pamiętajmy o tym, że pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza.


Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty stacji demontażu Oltomax – Auto złomowanie Katowice.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności