Demontaż samochodów - 10.03.2015

Demontaż samochodów

Wiele mówi się o tym, że stare samochody lub niezdatne do użytkowania powinno poddawać się demontażowi i złomowaniu. Jednak czym jest demontaż samochodów? Na czym polega? Postaramy się pokrótce przybliżyć jak wygląda cały proces.

Krok pierwszy

Samochód jest transportowany z placu składowania do hali demontażowej, gdzie następuje demontaż akumulatora i osuszanie samochodu z płynów eksploatacyjnych.

Krok drugi

Złomowanie samochodu, czyli demontaż modułowy. Jeżeli poszczególne części pojazdów okażą się zdatne do ponownego użytkowania trafiają do oblachowania (drzwi, pokrywy silnika i bagażnika, szyby drzwiowe, zderzaki, koła itp.), do działu ogólnego (tapicerka, elementy zawieszenia, układu hamulcowego, elektrycznego, chłodniczego itp.) lub do działu silników.

Krok trzeci

Są to części pozostałe po wstępnym demontażu, ich zły stan techniczny uniemożliwia ich ponowne wykorzystanie lub po prostu nie ma popytu na te części. Trafiają one na stanowiska na których następuje oddzielenie od nadwozia dużych elementów, elementów gumowych, z tworzyw sztucznych i zawierających szkło. Poniżej znajduje sie filmik, na którym widać wszystkie wymienione etapy.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności