Czym zajmuje się szrot? - 07.08.2015

Czym zajmuje się szrot?

Szrot zajmuje się złomowaniem samochodów osobowych, dostawczych, a także ciężarówek i motocykli. Przyjmowane są samochody, które nie nadają się już do jazdy po drogach, a także samochody uszkodzone i powypadkowe.

 

Szrot – przepisy


To jak powinno przebiegać złomowanie samochodów określa ustawa, która obowiązuje od 20 stycznie 2005 roku. Ustawa powstała z myślą o kasacji samochodów w sposób niezagrażający ludzkiemu życiu i zdrowiu, a także aby złomowanie nie szkodziło środowisku.

 

 

Szrot - zapłata za zezłomowany samochód

Należy pamiętać, że złomowanie samochodu jest jedynym legalnym sposobem na pozbycie się pojazdu niezdatnego do jazdy. Szroty płacą za oddanie samochodu do zezłomowania. Im większa masa samochodu, tym wyższy zarobek właściciela z tytułu kasacji pojazdu.

Po oddaniu samochodu na szrot właściciel otrzymuje dokumenty, które w ciągu 30 dni od daty wydania, trzeba złożyć w wydziale komunikacji. Zapraszamy do skorzystania z oferty Stacji Demontażu Oltomax -

Działamy na terenie następujących miast i okolic: Będzin, Bytom, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice, Sosnowiec, Tychy.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności