Autostopowicze mogą otrzymać mandat - 03.06.2015

Autostopowicze mogą otrzymać mandat

Wraz z początkiem wakacyjnej aury, na drogach zaczynają pojawiać się autostopowicze, którzy wyruszają na poszukiwanie przygody. Kierowcy powinni zachować wzmożoną ostrożność w okresie ich aktywności.

Mandaty dla autostopowiczów i kierowców

Najczęstszy błąd popełniany przez niedoświadczonych autostopowiczów to zatrzymywanie pojazdów na autostradzie lub drodze ekspresowej. Jest to wykroczenie za które można otrzymać nawet 50 zł mandatu. Jest to bardzo niebezpieczne działanie, ponieważ samochód rozpędzony do 130 km/h może nie zauważyć pieszego stojącego przy drodze i nieumyślnie spowodować wypadek. 

Kierowca nie powinien się w takiej sytuacji zatrzymywać, ponieważ było by to bardzo niebezpieczne oraz nierozsądne. Dodatkowo za: "zatrzymanie lub postój pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej w innych miejscach niż wyznaczone w tym celu" kierowca może otrzymać mandat w wysokości 300 zł.

Autostopowicz zatrzymując samochód w takim miejscu naraża siebie oraz innych uczestników ruchu na utratę zdrowia lub życia, równocześnie ryzykując otrzymanie mandatu nie tylko dla siebie, ale również dla kierowcy, który chciał mu pomóc.

Najlepiej skorzystać z aplikacji mobilnej

Odpowiednia aplikacja mobilna dla autostopowiczów sprawi, że wszyscy kierowcy w okolicy, którzy korzystają z aplikacji, dostaną informację o autostopowiczu oraz jego dokładnym położeniu. Dodatkowym ułatwieniem jest kontakt telefoniczny, który wzbudza większe zaufanie oraz oszczędność - pasażerowie dokładają się do paliwa.

Zapraszamy do skorzystania z oferty stacji demontażu Oltomax - Auto złomowanie Katowice

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności