4 kroki bezpiecznej jazdy w zimę - 17.02.2015

4 kroki bezpiecznej jazdy w zimę

Zdania są podzielone, niektóry lubią zimę, a niektórzy chcieliby żeby jak najszybciej minęła. Jednak bez względu na to należy ostrożnie poruszać się po drodze, stąd postanowiliśmy przytoczyć kilka ważnych kwestii o których należy pamiętać prowadząc samochód.

Zmiana opon z letnich na zimowe

To absolutna podstawa. Nie można na letnich oponach po pokrytej śniegiem lub lodem drodze, ponieważ grozi to ogromnym niebezpieczeństwem. Niestety wciąż wielu polaków jeździ na letnich oponach w zimę, co jest poważnym błędem. Opony zimowe są zrobione ze specjalnej mieszanki gumy, dzięki czemu gwarantują nam bezpieczną podróż i przyczepność w na drogach w zimę.

Odpowiedni odstęp od samochodów

Pamiętaj, że zimą długość drogi hamowanie drastycznie rośnie. Nie możesz zachowywać się na drodze jak w porze letniej. Prowadząc samochód trzymaj się nieco dalej od pozostałych samochodów, w razie nagłego hamowania, zdążysz zatrzymać się przed innym samochodem. Zachowanie zdrowego rozsądku to podstawa, w końcu każdy kierowca wie czym może skończyć się hamowanie na nawierzchni pokrytej lodem.

Dostosuj prędkość do warunków jazdy

Wyżej przytoczone argumenty są powodem do ostrożniejszej i wolniejszej jazdy. Szczególnie w sezonie zimowym musimy pamiętać, aby nie spieszyć się za bardzo, bo to może nas wiele kosztować.

Bądź gotowy do jazdy

Przed wyruszeniem w trasę, należy ośnieżyć szyby, lusterka, tablice rejestracyjne i dach (to grozi także mandatem!). Dzięki temu nie stwarzamy zagrożenia na drodze.

Pamiętaj, bezpieczeństwo jest najważniejsze, a minuta spóźnienia jeszcze nigdy nikomu nie wyrządziła krzywdy.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności